ÜF
Soru Sahibi
5 Şubat 2016 08:38

taşikardi ile ilgili

Merhaba,normalde 10/7 gibi olan tansiyorum bir süre ara ara 14/7, civarları olmaya başladı başdönmesi bulandı göğüs ağrısıda yaşayınca doktora gittim ,ekg,efor testi troponin ultrasonekg ve holter yapıldı ,ciddi bir sıkıntım yokmuş sadece taşikardin var dedi doktor ve bana vasoxen diye bir ilaç verdi 3 ay boyunca yarım içiceksin kontrole geliceksin dedi buarada benim alerjik astımım ve vertigom var başdönmelerim minere olmuş ondanmış onun içinde kbb 5 senedir ara ara kullanmak zorunda olduğum ilaçları tekrar verdi vasoserc,nootropil ve dramime,ensemde sürekli bir yanma vardı şimdi azaldı ara ara oluyor yanlız bu vasoxen ilacı okuyorum astımlılar kullanmasın deniyor ama dr kullan dedi tansiyonum şimdi dönem dönem 10/5,9/4 gibi değerlere düşüyor kalp genelde 70/80 aradada 13/8 ve 14/7 gibi değerlere çıkıyor acaba yapılan tedavi normalmi ,holter sonucunun özetiise QRS TOPLAM*** *** ** KALP HIZI ODAKLI GELİŞME KH MAX *** *** ** SVT 14 ORT *** *** ** ENUZUN 52.9 sn. 15.09 MİN 59 03,06 SVES 3 TANSİYON 120/70 MAX/N *** *** ** GÜNDÜZ 123/75 EKSİK QRS 4 GECE 114/60 ENUZUN 1,5 sn 19,58

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hüseyin Okutan
Kalp Damar Cerrahisi

Şikayetler devam ediyorsa aynı hekime tekrar başvurun ilaç değişikliği yapılabilir,

9 Mart 2016 14:37