rb
Soru Sahibi
13 Ocak 2014 17:12

tansiyon

ben 20 yaşında bir kızım yemek yerken yemekler tuzlu olmasına rağmen bana tuzsuz gibi geliyor yemeklerden tat alamıyorum daha önce 4 ayrı zamanda tansiyonumu ölçtürdüm hepsinde de çok düşük çıktı tuzla bir ilişkisi var mı neden yemekler bana tuzsuz geliyor ve tansiyonum bu kadar düşük çıktı son ölçtürdüğümde 9 a 5 çıktı bunun bana ciddi bir rahatsızlığı var mı bubun için ne yapmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)

Genç yaşlarda düşük tansiyon sorunu yaşanabiliyor , önemli olan bu size ne gibi rahatsızlıklar veriyor. Düşük tansiyonlarda biraz tuzlu yemekleri öneriyoruz ve günde en az 2 soda da içebilirsiniz- sodanın içindeki sodiyum tansiyonu dengeler. Tansiyonla ilgili sorununuz için ve tad alamama konusunda bi iç hastalıkları uzmanına muayene olun.

17 Ocak 2014 15:23