ÖR
Soru Sahibi
18 Eylül 2017 15:56

tansiyon problemi

merhaba hocam. bir haftadır dikkatimi çeken bir durum söz konusu. bir hafta boyunca yemek yiyip ayakta kalınca tansiyonumun 145/92 seviyelerine çıktığını fark ettim. bazen 135/9 bazen 130/80 seviyelerini ölçtüm. ancak bu ölçümlerden sonra yaklaşık 1-2 dakika içinde dinlenme pozisyonunda tansiyon değerlerim 110/70 veya 125/83 gibi seviyelere sabitleniyor. daha önce tansiyonla ilgili herhangi bir sorunum olmadı. şuanda da sorunum yok gibi ama korku yaşıyorum. acaba bu durumdan ne anlam çıkarmalıyım.

1 cevap
Cevaplar (1)

ideal taherhangi bir şikâyet eşlik ediyor tansiyon ölçümü için ideal olan yemek yedikten sonra 15 30 dk sonra ölçüm yapmaktır geçmiş olsun

24 Eylül 2017 09:12