BY
Soru Sahibi
20 Ekim 2017 15:07

Tam (Full) Endoskopik Disk Cerrahisi

Merhaba, Belf fıtığı ameliyatı için doğru tekniği anlamaya çalışıyorum. Birkaç farklı doktor farklı yöntem önerdi. Tam (Full) Endoskopik Disk Cerrahisi henüz gelişen bir teknik midir? Mikrodistektomi'ye göre dezavantajı veya avantajı var mıdır? Doktorların kendi uzmanı oldukları yöntemleri hastaya önerme ve diğer veya yeni gelişen kendi uzmanlığında olmayan yöntemleri önermedikleri algısına kapıldım. Anlamak istediğim Tam (Full) Endoskopik Disk Cerrahisi Türkiye'de başarı ile uygulanabilen bir yöntem midir? Teşekkürler Yalçın B.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tunçalp Özgen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Tekniği öğrenmek, hangisinin yapılacağına karar vermek doktorun görevi. Siz bir hekim seçip ona güveneceksiniz. geçmiş olsun. Tunçalp Özgen

23 Ekim 2017 08:58