MA
Soru Sahibi
4 Mart 2024 00:13

Sürekli öğurme refleksi

Iyi günler Dr.Bey , bende 15 yıldır anksyete , panik bozukluğu var. Gerekli doktorlara gidiyorum. Arada bir ilaç degişimi yaparak hayat kalitemi arttırmaya çalısıyorum. Yüruyuş , egzesizde yapıyorum. Bazen yoğun olduğu zamanlar oluyor. Küçüklüğumde ameliyat olmuştum. Her dr., hastaneye gidişimde asırı kaygı oluşuyordu. Özelliklede öğurme refleksi oluyordu. Üniversite sonrasında ise bu durum hayatımın genelinde ouşmaya başladı. Asıl sıkıntı hissettiğim ve beni ekstra kaygıya sokan her yerde olan öğurme durumu. Sürekli şeker , çerez gibi bir şeyler atıştırıyorum. Sun anda lustral kullanıyorum. Bu öğurmeyi engelleyecek , rahatlatacak ( boğazına bir metalle bakılıyormuş hissi ) yok edecek bir ilaç var mı dır ? Dr.um sulpir i deneyebiliriz dedi. Bu psikolojik öğürme refleksi sosyal hayatımi zorlaştırıyor. Sizlerin görüşlerinizi merak ediyorum. Teşekkürler...

2 cevap
Cevaplar (2)

Bana ulaştığınız için teşekkür ederim... Öğürmeye neden olan altta yatan psikolojik nedenin çözülmesi ve bununla tanışmanız sizi rahatlatacaktır... Hangi durum ve zamanlarda olduğu önemli... Bir psikiyatristle görüşüp bunun altında yatan dinamiğin çözülmesi varsa sekonder ve primer kazançların tesbit edilmesi ve sizinle yüzleştirilmesi sorunu çözmede size yardımcı olacaktır... İlaç tedavisi ile birlikte Psikoterapi öneririm. Geçmiş olsun Hoşçakalınız

4 Mart 2024 17:56
MA
Soru Sahibi

İlginiz için teşekkürler...

4 Mart 2024 19:01

Sağolun yardımcı olabildiysem ne mutlu

5 Mart 2024 22:30