ms
Soru Sahibi
20 Ekim 2017 12:53

suprapubik pelvik ultrason sonucu değerlendirme

hocam merhaba sol mememde sivilce şeklinde siyah nokta var ve alt kısmında sertlik olduğundan genel cerrahiye gittim doktorum hormonlarına bakalım dedi ve suprapubik pelvik ultrasonu çektirmemi istedi.sonucumda sol over ve adneksial loj doğaldır sağ overde 8 mm çapında komplike kist izlenmiştir. douglasta minimal sıvı izlenmiştir diye çıktı ve doktor bana agnucaston ilacını yazdı 3 ay kullan dedi doktorum pek ilgili değildi aklımda soru işaretleri oluştu rica etsem yardımcı olurmusunz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Semih Görgülü
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Agnucaston tableti sıklıkla adet öncesi dönemde ortaya çıkan ağr, hassasiyet ve ödemi azaltmak için kullanmaktayız. Doktorunuzda sanırım bu nedenle önermiştir. Sol memede tanımladığınız sertlik için muayene etmeden yorum yapamıyorum

22 Ekim 2017 13:09