ÖA
Soru Sahibi
25 Haziran 2014 18:17

sünnet

merhaba hocam 2 aylık bebegım var ve sünnet ettirmek istoyoruz etrafımızda bırkac kışı erken sünnet ettırmeyın erken boşalma olur ılerde dedı sızce uygun yas nedır

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) , Çocuk Ürolojisi

İyi günler, Tıbbi bir zorunluluk yoksa ben erken sünnet yaptırmanın çok fazla bir yararı olduğunu düşünmeyen hekimlerdenim.Özellikle genel anestezi ile yapılan sünnetlerde çok küçük yaşta sadece aradan çıksın diye yapılan sünnetlerin gereksiz risklerindende uzak durulmasının yararına inanmaktayım.İdeal yaşlar cinsel kimlik gelişme döneminin öncesi ve sonrası yaşlarıdır.(2-4)İkiden önce dörtten sonra.Erken boşalmanın nedenleri çok faktörlüdür.Ancak çok erken sünnet ile bağlantısı spekülatif bir yaklaşımdır. İyi günler.

27 Haziran 2014 22:08