Ao
Soru Sahibi
30 Aralık 2013 16:13

Sternum ve kaburga'da hareketsel oluşan batma ve kemik acısı

Bülent Hocam merhabalar, Benim sıkıntım sternum kemiğim ile kaburga bağlantılarımın orada. Tam olarak belirtmek gerekirse bu bir ağrı değil. Oturuken, yatarken, ayaktayken kısacası durduk yere bi ağrım olmuyor. Göğüs kaslarımı sıktığım zaman tahminimce yukarıdan 2 ve 3. cü kaburgamda bir batma oluyor. Sternum ile birleştikleri noktada bu ağrı daha fazla. Dışarıdan elimle bastırdığımda bu acı artıyor, elimi çektiğimde duruyor. Oturma pozisyonunda veya ayaktayken dik durmak için omuzlarımı geriye, göğsümü de ileri doğru harketlendirdiğimde bu acı yine oluşuyor kürek kemiklerime kadar varıyor. En az 3-4 doktor gezdim. Hepsi film istedi. Filmlerim temiz. Hiç bir şey görünmüyor. Kanıma da bakıldı, onda da her şey normal. Gittiğim her doktor kaslarla alakalı olabileceğini düşünüp ağrı kesici ve kas gevşetici(hap, krem) verdiler ama fayda etmedi. Ben bunun kas kaynaklı olduğunu hiç düşünmüyorum, çünkü oluşan acı kemiğimde. Derdimi anlatamadım hiç birine. Benim sorunum ne olabilir Bülent Hocam. Kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Genç erkeklerde sık raslanan bir sorun (sebebi anlaşılamayan göğüs duvarı ağrıları). Bir göğüs cerrahisi uzmanı da sizi değerlendirsin. Yiene birşey bulunamazsa zaman geçireceksiniz Osman Bey. Sevgiler, BM

4 Ocak 2014 13:15