KS
Soru Sahibi
11 Ocak 2015 10:29

Spermiogram

Hocam test sonucumu yorumlar mısınız? Yaş 32..doktorum sonuca göre x-y complex ilacını 1 ay kullanmamı istedi ?? SEMEN ANALİZ RAPORU Abstinans süresi(gün) :3 gün Lökosit :0.1 milyon/mL. Volüm :7.2 mL. Aglütinasyon :Görülmedi Görünüş :Opalesan Diğer Hücreler :0.5 Milyon/mL. Kıvam :Normal Likefaksiyon Süresi :20 Dakika pH :Alkali SPERMATOZOA ANALİZİ KONSANTRASYON : *** *** **/mL. TOTAL KONSANTRASYON :*** *** **/7.2 mL. MOTİLİTE(%)1.SAAT REFERANS DEĞERLER Toplam motil oranı(a+b+c) :%38.9 İyi: > 50 Orta: 30-50 düşük: <30) Hızlı Progresif Motil(a) :%19.6 Yavaş Progresif Motil(b) :%11.6 Yerinde Motil c) :% 7.7 İmmotil(d) :%61.1 Motil sperm sayısı :190.8 M Fonksiyonel sperm :72.7 M NORMAL MORFOLOJİLİ HÜCRE ORANI KRUGER KRİTERLERİNE GÖRE:%5 (iyi: >5 Orta: 3 - 5 düşük: <2) WHO KRİTERLERİNE GÖRE :%26.3 (iyi: >30 Orta: 20-30 düşük: <20)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tülay Okman Kılıç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Canım benim kendi doktorunun yorumlaması uygun olur. Hastayı görmeden yalnızca tahlile yorum yapmak yanıltıcı olur. Sevgiler...

14 Ocak 2015 15:05