am
Soru Sahibi
15 Şubat 2017 23:59

Sosyal fobi

Doktor bey ben topluluk icinde yanlislikla gaz kacirdim ama oyle utandim ki bunun etkisi hala gecmedi simdi bilincaltimda bir korku olustu gaz kaciririm tekrar diye bu yuzden azcik bir gurultu olsa karnimda kendimi sıkıyorum yapacagim gaz cikaracagim diye korkuyorum ne yapmaliyim bunu yenmek icin

1 cevap
Cevaplar (1)

Herkes gaz kaçırabilir. Normaldir. Kusmak gibi birşey. Kimse kusan kişiyi ayıplamaz. Aksine utandırmamaya çalışır. Sakın olaki kaçınma davranışları dediğimiz; gaz kaçırma endişesi ile sosyal ortamlara girmemezlik yapmayın. İnadına üzerine gidin. Dikkatinizi başka alanlara dağıtın ve kendinize olumlu telkin yapın. Eğer birkaç hafta içinde bu durum sizin için hala sorun olmaya devam ediyorsa o zaman bir profesyonele gidiniz.

16 Şubat 2017 01:03