YD
Soru Sahibi
11 Haziran 2015 16:49

Sol tarafta ağrı ve dışkılama problemleri

Merhaba, yaklaşık üç ay önce karnımın sol arka tarafında, böğür denilen kısınmda ağrı başladı. Böbrekle ilgisi olduğunu düşünüp üroloji uzmanına muayene oldum ve tüm tetkikler yapıldı, böbrekle ilgili herhangi bir şey çıkmadı. İdrar yolları enfeksiyonuma bağlandı ve o yönde ilaç kullandım. O dönemde kabızlık da vardı ama ağrıyla bağlantılı olduğumu düşünmedim. Bir süre sonra şikayetlerim sona erdi ve normale döndüm. 15 gün önce ağrım yeniden başladı. yaklaşık bir haftadır da fazlalaştı, bazen kramp şeklinde aniden giriyor. Tuvaletim cıvık şekilde yeşil ve mukuslu haldeydi, tam ishal de değil. Karnımın üst kısmında da bastırınca ağrı duyuyorum. Buna ek olarak gaz ve karın gurultusu da mevcut. Doktora gittim, kan testlerim yapıldı tümör belirteçleri normal çıktı. Dışkıda amip kisti bulundu. Hemen sonrasında dışkılamada zorluk yaşamaya başladım, kabız değilim fakat zorlanıyorum.Dışkım da normalden ince.Zaman zaman sağ arka tarafımda da ağrılar oluyor. Şu an amip kisti sebebiyle antibiyotik tedavisine başladım. Doktor 10 gün sonra kolonoskopi yapmayı önerdi. Bağırsak kanseri olan bir akrabam var ve ben de bu endişeyi taşıyorum. Acaba bu ihtimal nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. KORAY Tuncer
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Merhaba, Akrabalığınızın derecesini bilmediğim için sağlıklı yorum yapmak zor. Yirmidokuz yaş kalınbarsak kanseri için alışılagelmiş bir yaş değil. Fakat kesin olan şu: Kalınbarsak kanseri kuşkusunda yapılması gereken en iyi inceleme yöntemi kolonoskopidir. Yapılacak bir kolonoskopi bu yöndeki kuşkuları giderecektir. Ayrıca ağrınız ve dışkılama sorunlarınız ile ilgili ayırıcı tanıya da yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun.

11 Haziran 2015 17:49