SM
Soru Sahibi
18 Ekim 2017 15:51

Sol memede kitle

Hocam merhaba ben 23 yaşındayım sol mememde agri vardi kontrol ettim ele gelen sertlik farkettim doktora gittim ultroson cekildi sonuca göre :cilt ve cilt altı dokular normaldir. Düzensiz duktal dilatasyon saptanmadi. Her iki memede fibroglandüler yapılar normal izlenmektedir. !!Sol memede saat 12 hizasında anti radial kesitte 2×3.4mm boyutlarında düzgün sınırlı hipoekoik lezyon izlenmektedir. BRADS:III Bilateral aksiller patolojik özelliklerde LAP izlenmedi. Sonuç bu kötü bisey mi o kitle ne gibi sonuçları olur büyür mü ne yapilmasi lazım bilgi verirmisiniz

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Semih Görgülü
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhaba, ultrason sonucunuza göre sol memede çok küçük, düzgün sınırlı bir kitle izlenmiş. Bu özellikleriyle kitleyi takip etmek ve düzenli aralıklarla (6 ay) ultrason kontrolleri yaptırmak uygun olur. Zaman içinde kitlenin büyümesi ya da yapısında değişiklik izlenmesi halinde biyopsi yapılabilir. Geçmiş olsun

19 Ekim 2017 15:59
SM
Soru Sahibi

Kanser olma ihtimali var mı buyurse doktor bey

20 Ekim 2017 16:28
Prof. Dr. Semih Görgülü
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Tanımlanan kitle düzgün sınırlı olduğu için kanser olma ihtimali çok düşük. Ancak riske girmemek için düzenli kontrolü öneriyorum.

22 Ekim 2017 13:02