TS
Soru Sahibi
1 Haziran 2018 10:13

Sol Koltuk Altı Ağrısı

Doktor Bey merhaba..28 yaşında ve Erkek bir danışanınızım.. Yaklaşık 3 aydır halsizlik şikayetim var. Bu durum dönem dönem azalıyor ve hatta kayboluyor, bazı günler ise çok artıyor. Bununla beraber sol koltuk altımda rahatsızlık hissi ile beraber ağrı mevcut. Sol kürek kemiğime, bazen de göğsüme doğru yayılan ağrılar da olabiliyor. Bu şikayetlerimi takiben *** *** ** tarihinde yapılan ultrason incelemede sol axilla 19x10 mm ve 13x9 mm, sağ axilla ise 19x12,5 mm büyüklüğünde reaktif görünümlü lenf nodu tespit edildi ve her iki memede lezyon saptanmadı. Bu sonuçları takiben *** *** ** tarihinde yapılan kontrol ultrasonunda ise, sol axilla 19x9 ve 11x8mm, sağ axilla 19x13 mm boyutunda reaktif görünümlü lenf nodları. İki tarih arasında sabah ve akşam olmak üzere 7 gün antibiyotik tedavisi uygulandı. Genel cerrahi doktorum sonuçların normal olduğunu, koltuk altı temizliği yaprken tahriş olduğunu, 5,6 ay sonra ihtiyaç duyarsam kontrol için kendisine gidebileceğimi söyledi. Ek olarak göğüs hastalıkları doktorum *** *** ** tarihinde yapılan akciğer filmi ve kan test sonuçlarımın temiz olduğunu ve durumun psikolojik olabileceğini söyledi. *** *** ** tarihinde ise kardiyoloji doktorum ise ekg, eko ve kan teslerimin yine temiz olduğunu söylediler. Yapılan kan testleri ise CRP, LDH, sedimentasyon, total protein, albumin, WBC hepsi normal değerlerde. Fakat koltuk altımda devam eden ağrı ile ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

2 cm civarında olduğu söylenen lenf nodlari gerçekten biraz büyük ama reaktif olduğu belirtilmiştir. Doktor arkadaslar gerekeni yapmışlar. Tahlillerde de önemli bir hastalık olmadığını ait veriler var. Bu nedenle 6 ayda bir kontrol yeterli. Ağrı için Parol tablet alın yeterli olur. Saygılarımla.

1 Haziran 2018 10:20