ÖK
Soru Sahibi
18 Ağustos 2017 20:16

Sol bacak kalça ağrı

Hocam mrb. 2005 yılından beri bel fıtığı var bende. 2 kez fizik tedavi aldım. 12 yıldır taşıdığım şeye ittigim şeye arabadan inmeye cok dikkat ettim elimden geldiğince ve egzersizlerime çok ta alıştım. 3.4 yıldır çok iyiydim. Fakat 2 aydır sol kalça da hafif ağrı sol baldır da noktasal batma ve ayak altında yanma karıncalanma oluyor. Yine egsersiz ile atlatabilirim dedim ama hem bu bölge için zararlı bir hareket mi yapıyorum endişesi duydum. 2 kez kas gevşetici ağrı kesici igne vurdurdum .Ve belimi bi terleme ve rüzgardan hep koruma ihtiyacı hissediyorum. Size bilgi olarak söyleyebileceğim ; demir eksikliğim var baya düşük seviye. Tedavi sürecini merak ediyorum muayene olmak istiyorum. Ne tavsiye edersiniz. Teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Salih Ürper
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba Kadir bey. Günümüzde bel ağrıları çok yaygın ve maalesef belirttiğiniz gibi sizde de belfıtığı mevcut. Sizin durumunuzda hasta bize geldiğinde; muayenede iyileşmeye engel durumların mutlaka tespit edilmesini sağlıyoruz. Bunun nedeni bu ağrıyı uzun süredir çekiyor olmanız ve sık tekrar yaşamış olmanızdır. Ağrıya sebep verebilen tüm tıbbi durumların listesini çıkarıyoruz. Ağrıyı ortaya çıkabilecek tüm nedenler ortaya konur ve olayın mekanik kökenleri incelenerek tedavi seçenekleri değerlendirilir. Günümüzde kendi Kliniğimizde de uyguladığınız bir çok başarılı tedavi seçeneği mevcut. Detaylı muayene ve değerlendirme, Tetkik sonuçları incelendikten sonra size uygun tedavi seçenekleri ortaya konur.

20 Ağustos 2017 01:58
ÖK
Soru Sahibi

Teşekkür ediyorum salih hocam. En yakın zamanda görüşmek üzere.

20 Ağustos 2017 13:36
Uzm. Dr. Salih Ürper
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Rica ederim.

20 Ağustos 2017 19:26