ÇÇ
Soru Sahibi
15 Kasım 2017 09:10

Skuamöz hiperplazi

Merhaba Genital bölgede Deride döküntü şeklindeki kabarcıklar sonucu yapılan biopside sonuç skuamöz hiperplazi viral etki olanak geldi. Doktor bu sonucun hpv ve herpes olmadığını söyledi. Bu sonuç tam olarak neyi ifade ediyor

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Çiğdem Hanım, patoloji raporunda belirtilen viral etki, Human Papilloma Virus'e (HPV) de bağlı olabilir. Kesin ayırım için biopsiye immunohistokimyasal ve moleküler incelemeler yapılabilir. Bu işlemler üniversite hastaneleri gibi büyük merkezlerde uygulanmaktadır. İstediğiniz takdirde patoloji laboratuarından bloklarınızı alıp bir üst merkeze başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun.

16 Kasım 2017 15:34