SA
Soru Sahibi
30 Aralık 2017 14:39

Skafoid kırığı

3 Aralık akşamı motosiklet kazası sonucu skafoid kemiğim kırıldı fakat parçalı bir kırık değilmiş. Kaynamama özelliği olan bir kemikmiş. 26 gündür kolum alçıda.Şuan hiç ağrı vs yok. Parçalı bir kırık olmadığı için gene de kaynamama durumu var mıdır? Geç tanı konulanlar gibi ağrı vs. durumu yaşanır mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Eftal Güdemez
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Merhaba, Her türlü skafoid kırığının kaynamama riski vardır. Yeteri kadar alçıda bekleyip kaynama olup olmadığını görmek gerekir. Kaynama olmazsa cerrahi müdahele gerektirir. Geçmiş olsun.

15 Ocak 2018 22:30