PB
Soru Sahibi
5 Mart 2017 22:06

sırta ve göğüse giren ağrı.

merhaba, 32 yaşında bir bayanım.bir gün önce çok üşümüştüm ve bugün sırtıma birden ağrı girdi ve nefes almakta bile çok zorlandım çok kısa kısa nefes alabiliyordum konuşmakta da zorlanıyordum.eğilip kalkmam da oldukça güçleşmişti çünkü ağrı sol tarafımda sırtımı ve göğsümü omzumu kaplamıştı. iğne batması bıçak saplanması şeklindeydiı..sağ elimle sırtıma göğsüme omzuma masaj yapmaya başladım ve masaj beni rahatlattı. bu ağrılar 1 saat kadar sürdü ve en son minik bir batma kaldığında, göğsümde artan bi batmayla minik bi baloncuk patlaması hissiyle, en son kalan o batmadan kurtuldum. bu yaşadığım üşütmeye bağlı kas ağrısı mı yoksa kalple ilgili olabilir mi ? bu arada bunun gibi ancak daha küçük çaplı ve kısa süreli ağrıları( nefes almakta zorlanma sırttan ağrı girme) durumlarını daha önce de birkaç defa yaşadığım oldu. ancak en son bahsettiğim nokta beni tedirgin etti. yanıtınızı merakla beklemekteyim. iyi çalışmalar dilerim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hayati Özkan
Kalp Damar Cerrahisi

Üşütmeye bağlı kas ağrısı olması ihtimali yüksek ama yine de bir akciğer filmi çektirerek kontrol etmekte fayda var.

6 Mart 2017 04:19