ka
Soru Sahibi
11 Ekim 2015 17:16

Sık tuvalete gitme

Hocam yaklaşık 3-4 yıldır sık tuvalete gidiyorum. lise yıllarında ilk arkadaşlarım söylemişti bana ne kadar sık gidiyorsun diye her tenefüste gidiyordum. Alışkanlık olmuştu belki bilmiyorum ama. Otobüs yolculuklarında genelde sıkıntı çekiyorum su içmeyi azaltmaya çalışıyorum. Veya sınavlara gireceğim zaman sıkıntı yaşıyordum. Tüm kan tahlillerime bakıldı hiçbir sorun yoktu idrar tahlilimdede bir sorun gözükmüyordu idrar yolu itihabı felan yoktu sadece üniversite hastanesinde yapılan idrar tetkikinde muc değeri yüksek görünüyordu. Hocam ben aynı zamanda anksiyete hastasıyım antidepresan kullanıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam bu sık tuvalete gitme istediğim ondan önce başlamıştı.Dün yine birşey oldu anlamadım orada bir ağrı doluluk gibi sanki sanki artık her an tuvaelete gidecekmişim gibi geliyor gidiyorum birşey yok bir fincan bile yoktur söylemesi ayıp. Aşırı aktif mesane diye birşey gördüm bendeki bu olabilirmi ? Bende sol kasıkta nüks fıtığım var yakın zamanda ameliyat olacağım kurtulacağım acaba o sebebiyet veriyor olabilirmi. Mesaneme ultrason ile bakılmıştı tam boşalıyor. Ail yardımlarınıza ihtiyacım var

1 cevap
Cevaplar (1)

Değişik nedenler olabilir. Bir üroloji uzmanına muayene olmanız gerekir.

11 Ekim 2015 20:55