GA
Soru Sahibi
3 Ocak 2015 00:16

sezeryanla doğumdan 6 ay sonra gebelik

Merhabalar hocam, *** *** ** te sezeryanla doğum yaptım. Yapılan genetik tahlilime göre hamileliğim boyunca günde 2 doz 0.4 mg clexan kullandım. *** *** ** te yapılan beta hcg tahlilinde 2 haftalık hamile olduğumu öğrendim. bu bebeği dünyaya getirmeyi kafamda netleştirmediğim için şuan hiç bir ilaç ve vitamin kullanmıyorum. ilk bebeğim hala anne sütü emiyor. size sormak istediğim konu; 1) bu bebeği doğurmamın gerek kendi kişisel sağlığım gerekse de doğacak olan bebeğin sağlığı açısından sakıncalar var mıdır varsa bunlar nelerdir? 2) eğer bu gebeliği sonlandırırsak bu işlem anne sağlığı açısından ne gibi riskler taşır ve bu kürtaj işlemi bundan sonra oluşması istenen gebelikler açısından herhangi bir sıkıntı yaratır mı? şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür eder, en kısa zamanda cevabınızı beklerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. F. Bahar Cebesoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Sizin yada beneğiniz açısından risk olmaz ancak ilaca devam etmeniz gerekir Iyi ellerde kürtajda sizin için risk oluşturmaz. Ancak ben kürtaj yapmıyorum vede önermiyorum

8 Ocak 2015 23:21