12 Aralık 2015 00:07

ses felci ameliyatından sonra

eşim 1 sene önce ses felcinden ameliyat oldu ses teline silikon blok takıldı vücut kabul etmediğinden 1 ay sonra geri çıkartıldı şu an rahat nefes alamıyor yokuş çıkamıyor uyurken aşırı sesli horluyor gıcık şeklinde öksürülleri var ne yapmalıyız acaba tedavisi varmı

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mehmet Erem
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Mutlaka var. Görüp değerlendirmeden birşey söylemek yanlış olur. Açıklığı sağlayan, nefes almayı kolaylaştıran işlemler ses kalitesini bozabilir. Dengeyi koruyarak girişim planlamak uygun olur.

17 Aralık 2015 12:59