ÖK
Soru Sahibi
12 Ocak 2014 22:55

seminom

Slm hocam ben 3 kür Bep aldım sonuçlarım temiz çıktı.Yalnız çekilen (3.ayda ,10ayda ve yeni 1.ayda )çekilen bt incelemesinde şu sonuçlar çıktı: Her iki akcigerde amfizem ve sağ alt lop superior segmentte 13 mm çapında bül mevcut. Segment 6 da 10*6mm,segment 1 de12*10 mm boyutta homojen kontrastlanma gösteren nodüler lezyonlar izlendi diyor hocam ben nasıl bir tedavi uygulamam lazım bunlar önemli mi önemli ise derecesi nedir aydınlatırsanız çok memnun olurum saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Sanırım testis tümörü olarak tedai görüyorsunuz. Akciğerdekiler önemli değil, ancak karaiğrer segment 6 da yazılan nodüler lezyonun MR değerlendirmesi iyi olur. Basit bir hemanjiom da olabilir hastalığınıza bağlı bir tuulum da ... Bir USG ve kontrastlı MR sonrası tekrar yazarsanız daha ayrıntılı konuşabilirim. iyi günler

14 Ocak 2014 20:16