sy
Soru Sahibi
21 Şubat 2014 10:54

sayın hocam patoloji raporum çıktı yaş 30

sol testisim alındı.. patoloji sonucum : mikst germ hücreli tümör ( %70 matür teratom+%30 embriyonel karsinom)..Tümör 4 cm çapında..tümöre %5-10 oranında nekroz alanları eşlik etmektedir... instabüler germ hücre neoplazisi görülmedi.. vasküler/lenfatik invazyon izlenmedi..rete testis ve epididimde invazyonu izlenmedi..tunika vaginalisde ve tubika albuginea da tümör izlenmedi..spermatik kord ve spermatik kord cerrahi sınırlarında tümör izlenmedi..yapılan immunohistokimyasal incelemede embrional karsinom odaklarında CD30 ile diffüz kuvvetli (+) pozitif, AFP ile tokal boyanmaz, izlenmiştir..HCG ile anlamlı boyanma görülmemiştir..

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba sorunuzu yazmamışsınız. Lütfen yularıkdaki bilgilere sorunuzu da yazarak tekrar sorunuz.

23 Şubat 2014 21:12
sy
Soru Sahibi

Patoloji sonucumu degerlendirebilirmisiniz hocam..tomografi sonucum daha cikmadi..ciddi bir durum mu?

23 Şubat 2014 21:30
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Erken evre bir testis tümörünüz varmış. Bu durumda sadece takip yapılabilir yakın takip.. Diğer seçenek bir kür KT veya RT almanız olabilir. Bir onkolog ile görüşmenizi tavsiye ederim. Iyi günler

25 Şubat 2014 01:26
sy
Soru Sahibi

hocam tomografi sonucumuda yorumlayabilirmisiniz ? periçekal alanda birkaç adet milimetrik boyutlu lenf nodu izlendi.. ayrıca kemik pelvis düzeyinde sol parasantralde batın ön duvarında operasyona sekonder değişiklikler izlendi..

25 Şubat 2014 14:08
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Hastalık bulgusu yok. Normal bir sonuç sadece ameliyat sonrası değişiklikler var o kadar. İyi günlker

27 Şubat 2014 14:28