sy
Soru Sahibi
20 Şubat 2014 16:48

Sayın hocam, pataloji raporum çıktı. değerli yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler.yaş 30

mikst germ hücreli tümör ( %70 matür teratom+%30 embriyonel karsinom)..Tümör 4 cm çapında..tümöre %5-10 oranında nekroz alanları eşlik etmektedir... instabüler germ hücre neoplazisi görülmedi.. vasküler/lenfatik invazyon izlenmedi..rete testis ve epididimde invazyonu izlenmedi..tunika vaginalisde ve tubika albuginea da tümör izlenmedi..spermatik kord ve spermatik kord cerrahi sınırlarında tümör izlenmedi..yapılan immunohistokimyasal incelemede embrional karsinom odaklarında CD30 ile diffüz kuvvetli (+) pozitif, AFP ile tokal boyanmaz, izlenmiştir..HCG ile anlamlı boyanma görülmemiştir..

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ahmet Özet
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Erken evre kabul edilen testis tümörü mevcut Takip edilebilir veya 2kür BEP kemoterapinin verilebilir

24 Şubat 2014 20:46
sy
Soru Sahibi

hocam tomografi sonucumuda yorumlayabilirmisiniz ? periçekal alanda birkaç adet milimetrik boyutlu lenf nodu izlendi.. ayrıca kemik pelvis düzeyinde sol parasantralde batın ön duvarında operasyona sekonder değişiklikler izlendi..

26 Şubat 2014 09:32
Prof. Dr. Ahmet Özet
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Gönderdiğiniz Tomografi sonucu geçirilen operasyonla ilgili bulguları içermektedir

28 Şubat 2014 17:04