ee
Soru Sahibi
18 Nisan 2014 08:40

sanal anjiyo

hocam saygılarımla sorumu soruyorum, hocam efor testi ve ekg gibi testlerin olduğu fakat anjiyonun olmadığı check up seti var diyelim bu testler kalp damar ve kalp yetmezliği için yeterlimidir? yetersizse örneğin sizin çalıştığınız kurumda hasta istediği taktirde testler daha başlamadan diğer 1-2 testi check up setinin içine katıyorlarmı??

1 cevap
Cevaplar (1)

Koroner anjiografi rutin tarama testi olarak kullanılamayacak kadar invaziv (girişimsel) bir testtir. Hastanın klinik verileri risk faktörleri ve kişisel/ailesel/çevresel hikayesi tarama yapmak için yeterli bilgileri çoğu zaman verir. Yetmediği durumlarda ekg / ekokardiyografi/ efor testi gibi testler ucuz , kolay ve acısız-kansız olmaları nedeniyle ilk planda kullanılmaktadır. saygılarımla

18 Nisan 2014 09:52