TH
Soru Sahibi
2 Mart 2016 15:06

Sakal, kıl

Merhaba hocam. Uygun bir başlık bulamayınca sakal iltihabını seçmek zorunda kaldım. Sorum şu ki ; ben 4.5 aydır sakal gelişimi için minoxidil etken maddeli bir ilaç kullanmaktayım. İlaç sayesinde zamanla önce sarı ince sonra nispeten daha kalın (yinede hala cılız) siyah kıllar çıktı. İstediğim sonucu alana kadar devam etmeyi düşünüyorum. 1-) Derma roller ile yüzümde gözenekler açıp minoxidil uygularsam etkisi artar mı? 2-) Prp ya da mezoterapi gibi işlemler minoxidil ile canlanan köklerin kalıcı olarak güçlenmesini sağlar mı? Yani minoxidil kullanımını 1 yıl sonunda bitirirsem ve prp yapılırsa geri dökülme gözlenir mi? Prp yapılmazsa 1 yıl kullanımdan sonra bırakılırsa geri dökülür mü? 3-) Jilet, ustura gibi gereçlerin dermaroller ile aynı etkiyi yaptığı doğru mudur? Ya da kılların geçici değil de kalıcı olarak kalınlaşmasına etkisi var mıdır? 4-) Bakır peptit içeren losyon,kremlerden uygularsam , minoxidil ile çıkan kılların gelişimine katkısı olur mu? Saç için kanıtlanmış olumlu etkileri olduğunu okumuştum bir yerde. Sorularım bu kadar. Teşekkür ederim. İyi günler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Minoxidil deriden kolay emilen bir maddedir. Bu nedenle yara açacak uygulamalara gerek yok.

2 Mart 2016 15:46