AG
Soru Sahibi
6 Haziran 2017 19:02

sağ yüzük parmagı

dr bey ben izmirden gülsev fatma akgün.gectıgımız cuma gunu .ev kazası oldu.sag yüzük parmagım egrildi.doktorlar daha önce alcıya almıslardı fakat ben cıkardım onu.yuzuk parmagım düzelmedı.halen egrı.

8 cevap
Cevaplar (8)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba , parmağınızdaki yaralanma sebebi nedeniyle sabit tutacak alçı çıkarmışsınız. 4 günde iyileşme olmaz. parmağınızın düzelme olasılığı çok az. bugün yeniden ortopedi polikliniğe başvurunuz. doktorunuzun tavsiyelerine aynen uyunuz.

7 Haziran 2017 09:29
AG
Soru Sahibi

dr bey bugun ortabedı druna gıttım.annemde sag kalcasını kırdı.amelıyat oldu.bugun kontrolu oldu.bende ortabedı doktoruna gosterdım.bana t seklınde parmagı duzeltıcı bır medıcal aldım.suanda ondan parmagımda duruyor.

7 Haziran 2017 20:20
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

geçmiş olsun. doktorunuzun tavsiye ettiği cihazı hiç çıkartmadan ne kadar süre önerdi ise takınız. ve kontrol tarihinde doktorunuza başvurunuz. anneniz için geçmiş olsun. sağlıklı günler dilerim.

8 Haziran 2017 08:50
AG
Soru Sahibi

engin bey sagolun.dr önermedı.buz koy dedı ama .kendım aldım.parmagıma taktım.duzgun duruyor suanda.nezaman surede gecer.

8 Haziran 2017 13:59
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Rica ederim , gülsev hanım, yaklaşık olarak yumuşak doku ait iyileşme süreci 6 ila 8 haftayı bulmaktadır. bu süre zarfında doktorunuzun önerilerini aynen dikkate alınız. kendiniz karar verip daha önce olduğu gibi çıkarmayınız. geçmiş olsun dileklerimle. sağlıklı günler dilerim.

9 Haziran 2017 14:31
AG
Soru Sahibi

dr bey zonguldak ereğlilimısınız.bende zonguldaklıyım dr bey.suanda 3ay daha rapor aldım.izmir adnan menderes havalimanı santralda görevlıyım.anneme bakıyorum.pansumanını ben yapıyorum.ögrenmıs oldum göre göre.yavas ayaga kalkıyor.sızı bu arada sorularımla sıkıyorum herhalde kusura bakmayın.merak edıyorum.t seklınde parmagım ıcın aldım.parmagımda duracakmı devamlı.dun.agrı yaptı cıkarmak zorunda kaldımfaydasını görucem onun.

9 Haziran 2017 22:18
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Rica ederim. teşekkür ederim. anneniz için geçmiş olsun dileklerimle. siz onu sürekli takınız . sonra doktorunuzun dediği vakitte kontrole gidiniz. biraz ağrı yapabilir. anneniz için acil sifalar dilerim.doktorunuzun tavsiyesi aynen geçerlidir.

12 Haziran 2017 14:12
AG
Soru Sahibi

dr bey bende zonguldaklıyım.yuzuk bas parmagım sureklı takıyorum taktıgım halde agrıyor neden oluyor.annemınde ayagı agrıyor neyapmalıyım sızce dr by

17 Haziran 2017 16:15
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

merhaba, ağrılar devam edebilir. ağrılar şiddetlenerek devam ediyorsa ortopedi polk kontrolüne gitmekte fayda var. geçmiş olsun dileklerimle.

30 Haziran 2017 11:05
AG
Soru Sahibi

dr bey ben zonguldaklıyım.sızde ereğililimısınız.hemseri sayılırız

1 Temmuz 2017 17:08
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

merhaba, Ereğli doğrudur. Konya Ereğli. ama zonguldak Ereğli de güzel yerlerden birisidir.

3 Temmuz 2017 10:12
AG
Soru Sahibi

genede cok ıyı bır ınsansınsınız.yardımlarınız ıcın sagolun.bende adnan menderes havalimanında santral memuruyum..esınız ve cocgunuzla izmire yolunuz duserse beklerız.bu carsamba gunu annemı doktora goturuyorum.ürolojı servısıne.benımde sag yuzuk parmagımı dun carptım .agrı fazla oldu.o paletı takıcam degılmı.dr bırsey demedı ama.sızden ögrenmekte daha ıyı

3 Temmuz 2017 13:05
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

rica ederim. teşekkür ederim. :) takmakta fayda var.selamlar ve sevgiler.

3 Temmuz 2017 16:23
AG
Soru Sahibi

dr bey bilgısayarda ısım lyor.o t paleti takmadıgım zaman egrılıyor.agrı kesıcı jel var onu surunce agrı kesıldı.t paleti devamlı takayımmı

4 Temmuz 2017 15:59
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

merhaba, bu aşamada ortopedi polk görünmeniz gereklidir. sağlıklı günler dilerim. tekrar geçmiş olsun.

5 Temmuz 2017 11:25