MH
Soru Sahibi
8 Mart 2012 17:21

sağ diz menisküs

Hocam *** *** ** de size muayene olup mr çektirdim ama sonucu ameliyatta olduğunuz için kendim gösteremedim mr sonucuna göre ; medial menisküs ön boynuzda evre2 dejenerasyon izlendi medial menisküs arka boynuzda evre 3A yatay yırtık izlendi lateral menisküs ön ve arka boynuzda evre 2 dejenerasyon ve diz ekleminde suprapatellar bursaya uzanan efüzyon izlendi diğer bulguların hepsi normal şeklindedir. size sormak istediğim bu sonuçlara göre dizlerimden ayak topuklarıma kadar inen ,bacaklarımın arka taraflarının çok sert olması ve topuklarda zonklama gibi ağrıların olması topuk yanlarında şişliklerin olması normalmidir ilaç tedavisi olurmu illaki ameliyatmı olmam gerekmekte .ilginizden dolayı teşekkür ederim, saygılarımla

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Mehmet Akif Gökçe
Ortopedi ve Travmatoloji

havva hanım sizi hatırlıyorum. eger durumunuzu tolere edebiliyorsanız bu şekilde idare edebilirsiniz. ama ağrıların ve şikayetlerin fazlaysa artroskopik ameliyat olabilirsiniz.

12 Mart 2012 20:40
MH
Soru Sahibi

Akif Bey ilginizden dolayı çok teşekkür ederim şimdilik idare etmeye çalışıyorum ama yinede ağrılarım devam ediyor.idare edemeyecek kadar kötü hissedersem ameliyatı düşünüyorum. tekrar teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim. saygılarımla. Havva Mutulu

13 Mart 2012 14:01
Op. Dr. Mehmet Akif Gökçe
Ortopedi ve Travmatoloji

bende tesekkur ederim. size de iyi çalışmalar.

13 Mart 2012 22:43