IH
Soru Sahibi
6 Haziran 2017 00:15

Sağ dirsekte ele vuran ağrı...

Hocam merhaba. Bundan 1.5 sene önce fitness çalışırken enseye lat pulldown (enseye çekiş) hareketini yaparken sağ dirseğimin iç kısmında (tam iç taraftaki kemik çıkıntısı üzerinde) iğne batar gibi bir yanma oldu. 5 dakika ara verdikten sonra spora devam ettim. eve geldiğimde yanma olan kısmın bir santim üzerinde bir sızı ve hafif bir yanma histtettim ve spora 1 ay ara verdim. şikayetim azaldı ama geçmedi. Yine spora başladığımda bu yanma ve sızı yine başladı.sporla geçebileceğini düşünerek ara vermedim. Bir gün dirseklerimin vücut hizasından geride olduğu bir itme hareketinde dirseğim de yine aynı tarafta fakat bu sefer ağrı şeklinde bir durum oldu. O gün bugündür dirsek iç kısmında özellikle günlük işlerde hep hafif bir ağrı fakat özellikle bir şey iterken dirsek ve özellikle elimde orta baş işaret parmaklarım ve avuç içimin yüzük parmak hizasına kadar olan kısmında ağrı oluyor. Yanma karıncalanma uyuşma yok. Bıçak saplanır gibi bir ağrıda değil. Öyle soğuk bir ağrı. ama itme işi bitince kolumdaki o soğuk ağrı bir kaç dakika elimdeki de 10 15 dakika içinde geçiyor. Bu ağrıya neden olan itme hareketinde dirsek bahsettiğim dirsek kemiği yukarı doğru bitiminde bir gerilme sıkışma hissi oluyor. ve normal zamanlarda da gün içinde bahsettiğim parmaklarımda sanki bir iğne batırıp çekiyorlarmış gibi bir durum oluyor ve bu his hep aynı parmakların aynı birkaç bölgesine oluyor. Hocam ulnar sinir bölgesinde bu durum oluyor ama serçe ve yüzük parmaklarda bir durum yok. Dirseğimi büktüğümde şikayetlerimde bir artma yok ama hep dirsek ve elde bir ağrı. Hocam değerli vaktinizi ayırıp sorumu cevaplarsanız beni mutlu edersiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Eftal Güdemez
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Merhaba, anlattığınıza göre sinir sıkışmasıyla ilgili bir sıkıntı olduğu anlaşılıyor ancak bu sıkıntının boyundan mı yoksa dirsekten mi kaynaklandığını doğru tespit etmek ve ona göre tedavi uygulamak gerekir. Randevu alıp gelirseniz muayenenizi ve gerekiyorsa ileri tetkiklerinizi yapıp neler yapılabileceği konusunda detaylı bilgi verebilirim. Geçmiş olsun.

31 Temmuz 2017 21:56
Prof. Dr. Eftal Güdemez
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Merhaba, anlattığınıza göre sinir sıkışmasıyla ilgili bir sıkıntı olduğu anlaşılıyor ancak bu sıkıntının boyundan mı yoksa dirsekten mi kaynaklandığını doğru tespit etmek ve ona göre tedavi uygulamak gerekir. Randevu alıp gelirseniz muayenenizi ve gerekiyorsa ileri tetkiklerinizi yapıp neler yapılabileceği konusunda detaylı bilgi verebilirim. Geçmiş olsun.

31 Temmuz 2017 21:56