YM
Soru Sahibi
9 Ekim 2016 16:13

Safra kesesinde polip

merhaba hocam benim safra kesemde polip vardı bundan 2ay önce devlet hastanesinde ultrason çekildi polip rastlanmadı acaba ultrasonda grememiş olabilirmi ama öncekilerinde çıktıydı ama peki neden böyle bir şey oldu

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ateş Ülker
Dahiliye - İç Hastalıkları

Mehmet bey, Değişik kontrollarda görülmeyebilir.Özellikle milimetre ile ifade edilen bulguların zamanla değişmesi mümkündür. (Yanıt,senelik izinde bulunduğumdan gecikmiştir.) Dr.A.Ülker

17 Ekim 2016 12:40
YM
Soru Sahibi

Merhaba hocam bir sorum olacaktı ultorasn çektirdim yorumlarmısınız Karaciğer normal boyutta olup kot aralığından değerlendirebilen kısımlarda parankim ekojentesi grade 1 steatoz ile uyumlu olarak diffüz artmıştır hepatik ve portal ven kalibrosyanları normaldir Sizce nedir kötümü yoksa iyimi bilemdim

21 Nisan 2017 23:24
Uzm. Dr. Ateş Ülker
Dahiliye - İç Hastalıkları

Soruların biri yarım kalmış gözükmekte olup yukarda yanıtlanmıştır!

22 Nisan 2017 12:01