lh
Soru Sahibi
11 Mayıs 2014 11:50

safra kesesi polipleri

iyi akşamlar hocam benim safra kesemde 2011 yılında polip tesbit edildi.takip dediler bu yıl kimi radyoloji uzmanlarına göre 4 tane başka radyoloji uzmanına göre 5 veya 6 tane olmak üzere en büyüğü 3mm polipler var bana bazı doktorlar hemen ameliyat derken bazıları ise adet 5 veya 6 tane ama polipler çok küçük 3 mm için yapılacak ameliyat polibin kanserleşme ihtimalinden daha riskli diyor ve 6 ayda bir kontrol yaptır anlamlı bir büyüme tesbit edilirse hemen alırız diyor kafam karıştı 33 yaşındayım ve tek böbrekliyim 3 yıldır takipteyim hiçbir şikayetim yok tamemen tesadüf böbrek kontrolünde çıktı en son ameliyat kararı vererek gittiğim hastanedeki doktor sen istiyosun diye safra keseni alırım ama 3 mm çok küçük dedi ve bende vazgeçtim birde poliplerin çoğul olması neden riski artırıyor bazı doktorlar çoğul poliplerin yüzde yüzüne yakın kollestrol polibi çıkıyor diyor bunlardan 1 tanesi 10 mm yaklaşınca neden ameliyat edilmiyor neyse ben daha fazla yazmıyım şimdiden allah razı olsun hayırlı günler hocam vereceğiniz cevap karar vermemde emin olun çok etkili olacak bana ameliyat diyen doktorlar adetin birdeen çok olmasından dolayı diyorlar birde hocam 2011 yılında bana 1 tane demişlerdi polip şim di 4 tane falan sorduğumda farklı radyoloji uzmanları tarafından farklı yorumlanabilir demişlerdi cevaplarsanız sevinirim iy akşamlar hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mücteba Gündüz
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Yazdıkalrınızın hepsi doğu ve muhtemel. Emin olmak için safra kesesini alıp patolojik incelemey göndermek gerekir.

3 Haziran 2014 15:40