KE
Soru Sahibi
16 Kasım 2015 00:42

Sabah Sporu Mu Akşam Sporu Mu

Merhabalar nazlı hanım kilo vermek amaçlı diyetisyene gittim.Yapılan tahliller sonucunda insülin direnci olduğu görüldü ve sabah 1 akşam 1 Glifor 1000mg verildi. 1.75 boyunda 117 kgmım.Sormak istediğim havaların soğması nedeniyle yürüyüşe çıkamıyorum sabah *** *** ** arası yürüyüşe çıkıyordum.bunun yerine spor salonuna yazılmaya karar verdim.Sporu sabah ve ya öğleden sonra 17 - 18 arasında yapmamın bir farkı var mıdır? İlginiz için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, bir diyetisyenden yardım almanız en doğrusu. Çünkü BKİ ( vücut ağırlığınızın boyunuzun karesine oranı) değeriniz obez sınıfında. Sağlıklı bir beslenme programı ile vereceğiniz kilolarla dirençte normal seviyeye gelecektir. Spor da ise ikisinin de kendine göre avantajları mevcut. Siz spor yapacağınız zamanı kendi yaşam biçiminize, günlük iş programınıza ve önceliklerinize göre belirleyebilirsiniz.

16 Kasım 2015 12:06