kn
Soru Sahibi
21 Eylül 2014 15:40

Rüflü ve dil de iltihap

Hocam merhaba ben mide şikayetlerimden dolayı 6 ay önce gastroentroloji bölümüne muayene olmuştum endoskopi yapılarak reflü tanısı konuldu ve pulcet 40 mg yanında militoun 10 mg adında(galiba) ilaç perhiz yaparak 1 ay boyunca kullandım bir ay sonunda şikayetlerim hemen hemen hiç kalmadı doktoruma kontrol amaçlı gittiğimde ilacımı değiştirip nextium 20 mg verdi onu da düzenli olarak perhizi devam ettirerek devam ettirdim tekrar gittiğimde artık ilaç kullanmana gerek olmadığını sinir sıkıntı korku heyecan durumlarını da kontrol altına aldığın zaman hiç bir sorunun olmayacağını söyledi. ilaçları kestim perhize devam ettim sakıncalı yiyeceklerden hep kaçındım azaltmadım tamamen hayatımda çıkardım fakat son bir kaç ay bu kadar özenli davranmama rağmen 3 aya yakın ilaçları kestiğimden beridir dilimde iltihaplanma ve ara ara karın ağrısı göğüs kemiğinda ağrı ve git gide aç veyahut tok karnındayken bile bugünlerde tam orta göğüs kemiğinde başlayıp koltuk altı tarafına ordan sırtıma kadar acı hissediyorum.bu durumlar da ben ne yapmalıyım ilaçlara tekrar devam mı etmeliyim. stres sıkıntı dolu bir hayatım ve her şeyi kafaya takan bir karakterim var. bu ağrılarım için bir dahiliye uzmanı veyahut göğüs hastalıkları fizik tedavi uzmanına gitmem gerekiyor. İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Bora Öztürk
Dahiliye - İç Hastalıkları

Necmeddin bey sizi ayrıntılı olarak muayene edip değerlendirmek isterim. Selamlar. Adresim İstanbul Koşuyolu.

25 Eylül 2014 11:07