BC
Soru Sahibi
17 Ekim 2016 16:15

ROB TARAMASI GEREKLİ MİDİR?

Şeyda .Hanım merhaba; Bebeğimiz 40 günlük. 35 haftalık 2800 kg olarak doğdu. 4 gün küvözde düşük düşeyde solunum destek aldı. Sizde Bu rob taramasını yaptırmalı mıyız? Herhangi bir tehlikesi var mı? Bebeğin gözünü açmak için kullanılan o aparat canını yakıyor mu acaba? Dönüşlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Şeyda Atabay
Göz Hastalıkları

Merhabalar Cansu hanım, Öncelikle geçmiş olsun ve bebeğiniz hayırlı olsun. 36 haftanın altında doğan her bebek prematüre sayılır. Çok risk altında değilsiniz. Bebeğiniz kısa süreli de olsa kuvözde kaldığı için detaylı bir göz muayenesinden geçmesini öneririm. Rob taraması tehlikeli bir muayene yöntemi değildir. Aksine ne kadar erken muayene edilirse o kadar iyi olur. Aparatı can yakmaz. Daha ayrıntılı bilgi, sorularınız ve randevu için bizi *** *** ** numaralı telefondan arayabilirsiniz. Sevgilerimizle.. Op.Dr.Şeyda Atabay Özel Kliniği Folkart Towers B Kule D:2210 Bayraklı/İZMİR *** *** ** *** *** **

18 Ekim 2016 10:44