gn
Soru Sahibi
12 Mart 2016 16:31

risk nedir ne yapmalıyım teşekkür ederim...

Hocam saygılar sunarım... kısaca *** *** ** KETEM de tarama sonucu bazı bulgular neticesi dr bir sene sonra gel herhangi bir durum olursa gel dedi bu benim kafamda soru işareti oluşturdu.. her iki memede yoğun fibroglandüler meme dokusu görülmekte her iki meme retroareolar alanda duktuslar belirgin sağ memede saat 12 hizasında 4.6x3 mm boyutlarında fibrokist izlenmiştir solda kist yada solid lezyon saptanmadı demekte... *** *** ** tarihinde başka hastanede yapılan ultrasonda ise SOL MEME PARANKİMİ lipomatö ağırlıklı lipoglandüler ekopatermde izlenmiştir..sol meme saat 3-4 hizası orta zonda 8x2 mm ve 5x3 mm boyutta kist izlendi Retroareolar kanal ektazisi (2,6 mm) SAĞ meme saat 12 hizası orta zonda 9x3 mm çapta mikrokist kümesi saat 10 hizası orta zonda 6x2 mm boyutta hipoeoik retromamarian yağ doku (B3) görünüm izlendi saat 6 hizasında kanal ektazisi (2.2mm)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erhan Reis
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Merhaba, geçmiş olsun. Bahsettiğiniz raporlarda riskli bir durum gözükmüyor. Yıllık rutin kontrollerinizi yaptırmanı yeterli gibi.

15 Mart 2016 16:54