ÇŞ
Soru Sahibi
18 Haziran 2014 21:58

rektoskopi

hocam merhaba! ben ülseratif kolit hastasıyım. teşhis 8 ay önce kondu. şu an remisyondayım ama güçsüzlük, kırıklı, ağrı vb şikayetlerim devam ettiği için tomografi çektirmiştim. tomografide kalın bağırsağın rektuma yakın bölümünde iltihaplanma olduğu söylendi. gastro doktorum bugün tahlil yaptı ama sedim crp normal gözüküyor..iltihap olmasına rağmen bu durum olabilir mi? rektoskopi kan değerleri normalken de yapılmalı mı? kan değerlerinin normal olması iltihabın kesin olmadığı anlamına mı geliyor? şimdiden teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Abdulkadir Bedirli
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Ülseratir kolit takip ve tedavisi önemli bir hastalık olup bu konudaki sorularınızı takibinizi yapan gastroenteroloğa yöneltmeniz daha uygun olacaktır.

22 Haziran 2014 20:20