DS
Soru Sahibi
25 Şubat 2016 23:17

Rectum kanseri

Merhaba annem rectum kanseri tedavisi gordu. Kemoterapi ve radyoterapi sonrasi tamamen kanserli hücrelerin temizlendiğini söyledi doktorlar ve simdi düzenli kontrollere gidiyor. Fakat baş dönmesi ve mide bulantisi şikayetleri başladı bir de nöropati teşhisi kondu. Özellikle bas dönmesi ve mide bulantisi kemoterapinin bi yan etkisi mi vucuttan atilmadi mi acaba yoksa başka bi nedeni olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Semanur Hanım; Öncelikle annenize çok geçmiş olsun. Kemoterapiler, tedavi tamamen bittikten sonra (ki sizin annenizde kemoterapi dönemi tamamen bitmiş anladığım kadarıyla), genelde baş dönmesi ve bulantıya neden olmaz. Bunun başka nedenleri olabilir (kansızlık, gastrit gibi). Fakat kemoterapi sonrası nöropati uzun sürebilir, hatta bazen nöropati tamamen düzelmeyebilir. Saygılarımla..

25 Şubat 2016 23:28