DS
Soru Sahibi
21 Kasım 2013 10:11

proteinüri

hocam 3 yaşında oğlumun böbrek taşı var lökositle aynı oranda protein yüksek çıkıyor 24 saatlik373 mg lökositte 323 nitrit keton ve digeleri normal acaba ne yaparız aynı zamanda 5tane idrar baktırdım her ay 5. ayda ve9 ayda proteinde yok lökosit çok azdı nefrotik sendrom mudur şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cihangir Akgün
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Böbrek taşının boyutu ve lokalizasyonu önemli. Ayrıca proteinüri miktarı nefritik düzey dediğimiz seviyede (Hemşire olduğunuz için tıbbi terimleri kullanıyorum. ) En kısa zamanda size en yakın çocuk nefroloji merkezine başvurmanızı öneririrm. Sağlıklı günler

21 Kasım 2013 16:34