ZZ
Soru Sahibi
24 Kasım 2016 14:47

progesteron düşüklüğü

mrhb hocam pko hastasıyım adetimin 3. günü hormon değerlerim LH:4,52, E2:43, FSH:5,64 PROLAKTİN:13,57 adetimin 20. günü progesteron hormonum 0.58 çıktı DOKTORUM MERİONAL0,75 10 TÜP önerdi, hocam merak ettiğim hamilelik elde etmek ve devam için progesteron teddavisi görmem gerekiyor mu? daha önce klomenle dış gebelik meydana gelmişti tekrar aynı seyi yaşamaktan korkuyorum hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Şahin  Zeteroğlu
Prof. Dr. Şahin Zeteroğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Hayır 20 inci gün yapılan progesteron testinin amacı yumurtlama olup olmadığını tespit etmek. Düşük olması yumurtlama olmadığını gösteriyor. Progesteron tedavisi almanız bunu düzeltmiyor. Yumurtlamayı düzenlemek gerekiyor.

18 Aralık 2016 18:33