ae
Soru Sahibi
13 Nisan 2018 18:16

Probiyotik damla

İyi günler hocam.2 buçuk aylık bebeğimin gaz sorunu için probiyotik damla bifiform önerildi ancak şu an hiçbir yerde bulamadık. Onun yerine bakso damla kullanabilir miyiz 4 yaş ve üzeri yazıyor ama içeriği aynıymış sanırım

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Konak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Genel olarak probiotiklerin kendisinin bilinen bir yan etkisi yada fazla kullanmaya bağlı vucuda oluşturduğu bir zarar bildirilmemektedir. Ancak burda bahsi geçen bakso adlı ilacın üretminde kullanılan maddelerden ötürü 4 yaş sınırı konulmuş olabilir. Bu nedenle kullanın demek çok doğru olmaz. Onun yerine aynı etkiye ve endikasyona sahip başka ürünler tercih edilebilir( maflor, biogaia, bibac d3 gibi).

13 Nisan 2018 23:05