BR
Soru Sahibi
30 Kasım 2015 21:06

Pozisyonel vertigo

İyi akşamlar hocam yaklaşık 2 ay önce baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetiyle doktora gittim.İşitmeyle ilgili herhangi bir problemim ve kulak tıkanıklığım yoktu.Doktor hanım 'emin olamıyorum ama pozisyonel vertigo olduğunu düşünüyorum' dedi.Manevra yaptırdı.3hafta içinde baş dönmelerim ve sersemlik hissim geçti fakat aynı kulağımda bazen basınç hissi veya çınlamayla birlikte gelen tıkanıklık sorunları yaşıyorum.Bu durum pozisyonel vertigodan kaynaklanan sorunlar olabilir mi? cevabınız için şimdiden teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Mehmet Erem
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

İşitme testi ve MR yapıldı mı?

1 Aralık 2015 17:23
BR
Soru Sahibi

O dönemde kbb'nin yanında nörolojiye de gittim fakat doktorum yaptığı muayeneden sonra nörolojik bir sıkıntım olduğunu düşünmediğini söyledi ve mr'a girmeyip süreci takip etmem gerektiğini şikayetim geçmezse kontrol için mr'a gireceğimi söyledi,işitme testi de yapılmadı.Hocam ben hukuk fakültesinde okuyorum staj yaptığım büroda call center da yapıyoruz ve call centerda kulaklıktan gün boyu yüksek şekilde tuş sesi ve arama sesi dinliyorum.Size yazdıktan sonra Kulak çınlamasının sebebinin bu olacabileceğini düşündüm ve iki üç gündür call center yapmadım.Neticesinde kulak çınlaması şikayetini yaşamadım.Böyle sesler de kulak çınlaması yapabilir mi? yine de kontrol edilsin diyorsanız tekrar bir doktora gideyim.Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar

4 Aralık 2015 09:17
Op. Dr. Mehmet Erem
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Yapabilir. Ancak öncelikle işitme testi mutlaka yapılmalıdır

4 Aralık 2015 13:59