ÖS
Soru Sahibi
28 Mayıs 2015 13:09

polıkıstık over saç dökulmesı

hocam merhaba..şkayetim aşırı saç dökülmesi çenede tüylenme ve özel bölge ıle koltuk altımda ınanılmaz artan karartılar mevcut..,az mıktar da yumurtalıklarımda pko göruntusu oldugu söylendı..adetlerım bazan normal bazan 35-40 gunde bı gelıor ve 2.5 gun sürüyor..test sonuçlarım hep bırbırıne yakın..Test sonuçlarıma bı bakarmısınız acaba .sizce bazı kısımlarda kel olacak kdr saç dökulme sebebım pko mı:?....FSH :3,94 LH :6.83 PROLAKTIN :6,68 DEAS04 :148 (Aralığı:*** *** **) , 17 OH PROGEST :1.09 (Aralığı :0,4-4,28),İNSÜLİN :42,4 (Aralıgı:5-25)....doktor ınsulın duzeyının yuksek çıktıgını söyledı sizce şikayetlerımın sebebı pko mı ınsulın duzeyımı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ali Osman Koyuncuoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Insulin direnciniz olabilir 75mg seker yuklemesi yaptirmanizi tavsiye ederim.sikayetleriniz pcos tablosu bir kadin dogumcu ve cildiye ile beraber tedavi yurutmenizi tavsiye ederiz

28 Mayıs 2015 13:36