çm
Soru Sahibi
12 Nisan 2014 17:44

Plesental yetmezlik ve damarda oluşan direnç

Doktor Hanım ben plesenta yetmezliğinden dolayı 29. haftamda 26 haftayla uyumlu bebeğimi doğurdum fakat 10 gün sonra böbrek yetmezliğinden küvezdeyken kaybettim. Şimdi korkuyorum plesantaya hiç müdahale edilemiyor mu? Plesentadaki benden bebeğe giden kordonda direnç oluşmuş ve kan az gidiyormuş. 2. hamileliğimde de aynısını yaşama ihtimalimi merak ediyorum. Genetik testi varmış başka yapılması gereken bir test var mı acaba? İkinci gebeliğimde çok korkuyorum aynı sıkıntıları yaşamaktan umarım bir çaresi vardır bunun.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yeşim Bülbül
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Gebeligin 11-14. Haftasi arasinda Doppler ultrason yaptirin.

22 Nisan 2014 22:29