KU
Soru Sahibi
11 Mayıs 2017 22:38

Pet sonucu

Hocam merhaba annemin karin duvarindaki kitlelerin alinmasiyla kitlelerde patoloji sonucundan %1 nekroz. Dikkat cekilmesinden sonra pet cekimi su sekilde cikti : boyun yapilarinda ve servikal lenfatik zincirlerde ; fizyolojik sinirlarda fdg dagilimi izlenmistir. Akciger parankim sahalarinda ve mediastinel lenfatik istasyonlarinda ; fizyolojik sinirlarda fdg dagilimi izlenmistir. Abdominopelvik organ yapilarinda ve lenfatik zincirlerde ; splenik fleksura lokalizasyonuda pankreas kuyruk bolgesine bitisik mezenterik yagli planlar zemininde fokal gorunumlu artmis fdg tutulumu gosteren korli gorunum izlendi (SUVmax:6.7) karin on yuzunde cilt alti dokuda gecirilmis operasyona sekonder hafif artmis fdg tutulumu gosteren duzensiz sinirli dansite artislari gozlendi. Her iki inguinal lenfatik lojda birer adet 1.5 cm capinda artmis fdg tutulumu gosteren lenf nodu izlendi(SUVmax:5.2) hocam lutfen bunlarin sadelikle bize soyleyebilirseniz memnun oluruz.

2 cevap
Cevaplar (2)

Uğur bey öncelikle geçmiş olsun Patoloji sonucunun yorum yada sonuç kısmını açıkça yazmalısınız Şu aşamada daha fazla yorum yapmam doğru olmaz Selamlar

14 Mayıs 2017 21:22
KU
Soru Sahibi

Tabiki hocam yorum kismi şöyle; splenik fleksura lokalizasyonunda pankreas kuyruk bolgesine bitisik gorunumde mezenterik yagli planlar planlar zemininde fokal gorunumlu artmis metabolizma gosteren kirli görünüm , ön planda postoperatif infalamatuar degisiklikleri dusundurmekle birlikte rezidü acisindan ameliyat bilgileri isiginda degerlendirilmesi onerilir. - karin ön yüzünde cilt alti dokuda hafif artmis metabolizma gosteren duzensiz sinirli dansite artislari gözlendi. - her iki inguinal lenfatik lojda birer adet 1.5 cm çapında artmis metabolizma gosteren lenf nodu izlendi (reaktif?).takibi önerilir.

14 Mayıs 2017 21:47

Sayın uğur bey Ben size Patoloji sonucunu sormuştum Siz PET sonucunu tekrar yazmışsınız sıkıntı yok size önerim iyi bir onkoloji Dr görünmeniz Eğer yazarsanız Patoloji sonucu ve PET CT çekiminden ne kadar önce anneniz ameliyat olmuştu bu bilgileri yazın lütfen

16 Mayıs 2017 20:25