df
Soru Sahibi
29 Nisan 2018 04:00

pet cekimleri

Iyi Gunler Iyi Calismalar Hocam Size bir konuda danismak istedim yardimci olursaniz cok sevinirim Hocam komsumuz kanser tedavisi göruyor yani tasindigimiz 1 ay oldu ve hemen evimizin bitisik oldugu yan komusumuzun kanser tedavisi gördügünü ögrendik dedigim gibi evlerimiz bitisik 3 yasinda kizim var ve onun odasi komsumuzun evinin tarafinda tasindigimizdan beri endiseleniyorum cevremdekilerin pek umursamamasida beni üzüyor Komsumuz kemoterapi isin tedavisi görüyormus kemoterapi ve isin tedavisinin bir zarari olmadigini ögrendim fakat tedavi degerlendirmek icin hastaya pet cekimi uygulandiginda sonucta daha tanismiyoruz ve kirmamak icin surekli hangi tedaviyi gordugunu soramiyoruz ama icim rahat degil komsumuz pet cekiminden sonra evlerimizin yakin olmasi nedeniyle (evlerimiz ayri ama birlesik yani diger odadaymisiz gibi ) ne kadar etkisi olur kizimin odasini degistirmeyi dusunuyorum fakat tam bilgimiz olmadigi icin endiseleniyorum cok cok afedersiniz ama birde rögarimiz ayni ve bizim evin yakininda rögar kapagi komsumuz radyoaktif ilaclarla tedavi tani gördügünde bunun etkisi nedir acaba son olarak banyo ve tuvaletleri bizim cephede inanin lavabo kullanirken tedirgin oldugum oluyor bencillik yapmiyorum yanlis anlamayin benimde basima gelebilir ben sadece ne yapmamiz gerekiyor ögrenmek istiyorum diger odadaymis kadar olan mesafe yeterli midir lutfen icimi rahatlatmak icin degil nasil davranmam gerekiyorsa oyle soyleyin etrafimdaki insanlar okadar ciddiye almiyor ki beni simdiden tesekkur ediyorum Iyi calismalar

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Fatma Hanım Bahsettiğiniz kemoterapi yada PET CT çekiminden komşular etkilenmez. Özelde zaten PET CT çekiminde kullanılan radyoaktif in yarı ömrü çok kısadır. Kanalizasyon içinde bu yönden endişelenmeyin bırakın PET CT çekimini diğer nükleer tıp tedavilerinde bile hastanın eve gönderilme süresi çok katı kurallara bağlıdır. Toplum sağlığı hepimizin önem verdiği hususlardan bir tanesidir. Bu konularda endişelenmemenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim

29 Nisan 2018 08:45