KS
Soru Sahibi
10 Şubat 2018 00:59

Perianal apse

Hocam perianal apseden daha once 4 ke ameliyat oldum ve surekli tekrar yeniliyor yilda diyebilirimki 3 4 ke tekrarlama oluyor en son mayis ayinda ameliyat oldum 1 yil dahi olmadan 3 kez yine tekrarlama oldu en son girdigim ameliyatta fistulden şüphelendiler ama fistul cikmadi surekli tekrarlama sebebi ne olabilir

1 cevap
Cevaplar (1)

Sinem Hanım tekrarlayan perianal abse varlığında etyolojik neden olarak anal/rektal bölge ile ilgili bölgesel sorunların yanı sıra sistemik bazı hastalıklar da (Crohn Hastalığı,..vb) etyolojik faktör olabilir. Rektosigmoidoskopinin ile birlikte transanal ultrasonografi, pelvik MR incelemeleri gerekebilir. Geçmiş olsun. Op. Dr. Jehat Kutlay-*** *** ** 83

10 Şubat 2018 12:13