HY
Soru Sahibi
9 Ağustos 2017 12:10

penis başında aşırı hassasiyet

Merhabalar, umarım bu soru size ulaşır, penis başında 2-3 sene önce çıkan bir kızarıklık- biraz kabarma ile başlayan acı ve hassasiyet, zamanla penis başının üst kısmında yaygın kızarık - toplu iğne ucu kadar kırmızı kabarıklıklar ve aşırı hassasiyet ile uğraşıyorum, minimum 20 doktora gittim, farklı illerde fakat bir çözüm bulunamadı, birçok doktor ne olduğunu bilmiyorum dedi, lichen nitidus dendi, kortizonlu krem kullanımı ile deri incelmesi ve lichen in yayılması dendi fakat acı duymamın olmaması gerektiği söylendi fakat bende çok fazla acı hissi var, deterjanla yada sabunla yıkanmış iç çamaşırı, biraz sert bir pantalon ya da şort benim günümü gözyaşları içerisinde bitirmemi sağlayabilir ve bu günün sonunda penis başımın bazı noktalarına kan oturduğunu görebilirsiniz içeriden gelen bir kan oturması, herhangi bir fikriniz var mı acaba, 20 tane doktora gidip çare bulamadığımdan ve her seferinde hayal kırıklığı ve moral bozukluğu yaşadığımdan artık bir süre doktora gitmeme kararı aldım lütfen bir fikriniz varsa bana iletin, iyi günler diliyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

Yılmaz bey merhaba, 20 kez doktora gidip hala sonuç alamamış olmanız beni üzdü doğrusu. Bu bizim eksikliğimiz. Tedaviden önce teşhisi bir ortaya koymak lazım. 20 kişinin bakıp, görüp size net bir klinik teşhis vermediği bir durumda, benim (fikriniz ne demişsiniz ya) fikir beyan etmem bence mantıksızlık olur. Burada yapılacak en doğru iş lezyon alanından deri biopsisi alıp tanıyı koymak, sonra da gereğini yapmaktır. Sağlıkla kalınız

9 Ağustos 2017 18:43