YB
Soru Sahibi
30 Ekim 2017 16:20

Pcos teshisi

Hocam iyi gunler. Tekrarlayan dusuklerim var. Ilk kez pcos tanisi kondu. Fsh:4.24 lh:8.64 testosteron:42 ultrason sag taraf multikistik. Sac dokulmesi ve akne oluyor ama tuylenme yok. Adetlerim duzenli 31 gunde 1 oluyorum. Pcos var mi? Insulin direncim yokaclik tokluk seker degerlerim sinirin azcik altinda. Metmorfinin zarari olur mu? Kullanmam onerilldi

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ali Osman Koyuncuoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Pcos teşhisi sadece bu tetkiklerle var denilemez muayene gerektirir ezbere yorum yapamam maalesef tekrarlayan düşüklerinde sebebi araştırılmalı dilerseniz randevu alıp gelin görüşelim

30 Ekim 2017 23:47