KM
Soru Sahibi
23 Haziran 2016 13:48

parmağım düzelir mi

Hocam 3 hafta önce sağ el serçe parmaktan fleksör tendon kesisi sonucu ameliyat oldum. Dün dikişler alındı ama parmağım hala yamuk duruyor. Doktorum içine küçük bir vida takıldığını söyledi. Şimdi fizik tedaviye devam ediyorum orta eklemi açıp kapayamadığım için. Sizce düzgün olur mu parmağımın şekli?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kürşat Teker
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun. Vida yüksek olasılıkla bir kırık için koyulmuştur. Kırık düzgün şekilde yerine koyulabildiyse ve Tendon kesisi de uygun şekilde tamir edildiyse rehabilitasyon süreci önemli hale geliyor. İyi bir rehabilitasyonla sorunsuz iyileşme bekleyebilirsiniz.

23 Haziran 2016 14:39