5z
Soru Sahibi
27 Temmuz 2015 13:55

pankreas kitlesi

Doktor bey ocak ayında eşimin pankreasında iyi huylu kitle çıkmıştı. emarada girdi biyopside yapıldı iyi yada kötü huylu olup olmadıgını ögrenmek için, ama çoğu doktora gösterdık iiyi huylu dediler ama siz yınede 3 ayda bır emar cektırınkı kötü huyluYA dönüp dönmediğini anlayalım gözlem altında tutalım dediler eşimin ilk raporunda (cea 2,73 şimdi ise 2,53 ) ( ca 19-9 ise ilkinde 15,56 şimdi ise 12,46 ) doktor hiç bir tedavi vermedi zararsız dıye hiç bir tedavı görmeden düşüş sağlamış.. sizce bu iyiye işaretmı yada bu degerler normal mi cea maksimum 5 , en düşük 0 olması gerekıyormuŞ..ama eşimın sonucları orta degerde sizce sakıncalı bir durum olabılırmı...şimdıden çok tesekur ederım iyi günler

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Berkhan Savaşçın
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Umarım pankreas kitlesi ile ilgili doğru bir doktor seçimi yapmışsınızdır. Pankreas kitleleri endokrin tümörlerde olabilir. Bu nedenle karaciğer ve pankreas cerrahisi ile ilgilenen Hepatobilier cerrahi uzmanı arkadaşlarımıza gidin. Gerekirse İzmir veya İstanbul' da bu branş uzmanı arkadaşlarımıza yönlendirebilirim. Geçmiş olsun

28 Temmuz 2015 19:20
5z
Soru Sahibi

Bilgileriniz için çok teşekkur ederım hocam. ALLAH razı olsun ...istanbulda yada bursada hem devlet hastanesinden hemde özel hastaneden hangi doktora yönlendirebilirsiniz hocam ??? BİRDE ENDOKRİN TÜMÖRLER DE OLABILIR DEMİŞŞİNİZ O NE ANLAMA GELİYOR... İYİ GÜNLER DİLERİM...

29 Temmuz 2015 11:48
Op. Dr. Berkhan Savaşçın
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Nöroendokrin tümör bir tümör cinsi. İstanbul' da Dr. Orhan Bilge' ye gidebilirsiniz. Çok başarılı bir arkadaşımdır. Ayrıca Dr. Yıldıray Yüzer ve Dr. Taner Oruğ bu konu ile ilgilenen arkadaşlarımdır.

30 Temmuz 2015 04:55