aB
Soru Sahibi
27 Nisan 2017 10:29

Pankreas kanseri

Günaydın hocam size bi sorum olacak bu sefer kendimle alakalı değil bir yakınımda aynen benim gibi korkmuş ve üst batın mr çekmiş onunkide temiz çıkmış ama oda mr ın yeterliliğine güvenmiyo internette okumuş mr da sadece pankreasta 2 cm ulaşabilen kitleler görünüyormuş hocam şimdi şunu soracam eğer 2cm lik kitle görünemzse bir yıl sonraki konrrole kadar tümör çok büyümez mi hocam bizi bu konuda aydınlatırmısınız sizin en güvendiğiniz görüntüleme yöntemi nedir

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Endişe ve korku nedeniyle tetkik yapılmasını önermem; bu konuda mutlaka tetkik yaptırıp takip edilmek istiyorsa bir gastroenteroloji uzmanına başvurmasını öneririm.

27 Nisan 2017 10:48
aB
Soru Sahibi

Hocam merhaba 20 yaşındayım ben dün karın ağrısı şikayeti ile doktora gittim tüm usg istedi doktor yaptırdım hocam karaciğerde 23×33 mm çapında düzgün görünümlü lezyon izlenmiştir diyo hocam ben bundan önce 2 ay içinde 2 kere ultrason çektirmiştim geçen haftada üst batın mr çektirmiştim hocam size sorum bu lezyon nedir ve daha önceki 2 ultrasonda ve üst batın mrda görülmedi bunda niye göründü teşekkürler

1 Mayıs 2017 09:22
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Daha önce de yazdığım gibi tüm bu sorularınızın cevabı için bir gastroenteroloji uzmanına başvurmanız lazım, iyi günler.

3 Mayıs 2017 17:06